Na kanwie koszul i krawatów Iannalfo & Sgariglia postanowiłem pokazywać kompozycje krawat/garnitur/koszula, na tyle klasyczne i bezpieczne, że praktycznie stosować je można od egzaminu maturalnego po pracę w korporacji, a nie są tak strasznie nudne czy konserwatywne, że nawet nasze lustro zaczyna dyskretnie ziewać…

Na początek połączmy szary garnitur zimowy, w bladoniebieską dużą kratkę z jedną z moich ulubionych koszul ze sklepu menswear.pl czyli Quadretti Celeste Diamond Twill w bardzo drobną niebieską krateczkę (koszula uszyta jest z pięknego, nieco grubszego, delikatnie lśniącego twillu, dobrze się ją prasuje i mimo, że nie jest to model taliowany bardzo dobrze się układa. Do tego gładki granatowy jedwabny krawat, który jest “ponadczasowy i uniwersalny”, pasuje prawie do wszystkiego. Dla kogoś kto ma ograniczony budżet i zaczyna dopiero kompletować garderobę byłby to dobry wybór gdyż może go łączyć w milionach kompozycji garniturowo-koszulowych.

Oczywiście bez kompromisów pozostajemy w zaklętym kręgu tkanin naturalnych czyli 100% wełna, bawełna i jedwab.

Musicie mi wybaczyć dzisiejsze zdjęcia, ale przy zimowym świetle poranka wszystko nasyca się niebieskim kolorem i niestety nie ma też wystarczająco naturalnego światła, więc zdjęcie jest takie sobie.

Koszula Diamond Twill ze sklepu menswear.pl

Szary garnitur w dużą błękitną kratkę (Collection Corneliani)

Koszula biała w delikatną niebieską krateczkę (Iannalfo & Sgariglia w sklepie menswear.pl)

Granatowy jedwabny krawat (Iannalfo & Sgariglia w sklepie menswear.pl)


One Response to “Jak się ubrać do pracy czyli dylemat współczesnego mężczyzny…szary garnitur, koszula w drobną kratkę i granatowy krawat”

  1. Juzek Says:

    ten zestaw prawie graniczy z nudą, ale ze zdjęcia dużo niestety nie widać…