Ostatni wpis z serii podglądamy Ralpha Laurena (-:

Motywem dzisiejszego wpisu jest kolor niebieski i jego odcienie, który przewija się przez wszystkie elementy stylizacji -  garnitur w delikatne bladoniebieskie paseczki, jedwabny granatowy krawat we wzorek paisley w kolorze błękitu oraz niebiesko-błękitna koszula z białym kontrastującym kołnierzem (wg A. Flussera biały kontrastujący kołnierz nadaje koszuli bardziej elegancki i formalny styl, patrz “Dressing the man” A. Flusser).

Zestawienie wzorów i faktura materiałów: koszula Iannalfo & Sgariglia (twill) 100% bawełna doppio ritorto, jednolity kolor niebieski i białe mankiety na spinki i biały kołnierzyk, garnitur w delikante bladoniebieskie paski , kolor grafitow0/ciemnoszary (Cerutti 1881, wełna 120s), krawat w kolorze ciemnego granatu w delikatny błękitny wzorek paisley (100% jedwab z Como).

Propozycja Ralph Lauren na lato 2010:

RL_niebieska koszula z białym kołnierzem

Stylizacja Ralph Lauren na lato 2010

i interpretacja w oparciu o propozycje Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl:

Niebieska koszula Iannalfo & Sgariglia

Niebieska koszula z białym kołnierzem i mankietami na spinki ze sklepu menswear.pl

Jedwabny krawat Ianalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Garnitur Cerutti 1881


One Response to “Jak dobrać koszulę i krawat do garnituru – odcinek 23: jak to robi Ralph Lauren czyli cienmoszary garnitur, niebieska koszula z białym kołnierzykiem i granatowy krawat (wzór paisley)”

  1. Yojko Says:

    Glownie podoba mi sie garnitur, koszula zbyt jasny niebieski.
    Fajny blog, podgladam sobie czasem kombinacje ale nie mam jeszcze tylu koszul zeby eksperymentowac…