Antracytowy garnitur w paski, różowa koszula w drobniutkie białe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami i jedwabny granatowy krawat w groszki

Ciąg dalszy stylizacji à la Ralph Lauren:

Postanowiłem przetestować koszulę z najnowszej kolekcji ze sklepu menswear.pl: różowa w delikatne białe paseczki z białym, mocno ściętym włoskim kołnierzem i białymi mankietami na spinki. Namęczyłem się trochę przy jej prasowaniu, ale taka jest uroda włoskich tkanin.

Rozmawiałem kiedyś z Walterem Iannalfo o koszulach szytych z tkanin typu easy iron i odpowiedział mi, że Włosi przedkładają estetykę nad praktyczność życia i nie stosują żadnych chemicznych apretur na materiały koszulowe jak to robią np. Niemcy. Tkanina traci przez całą ta chemię swą jedwabistość i przewiewność.

Jako że nie jestem fanem granatowych lub niebieskich garniturów, dopasowałem do tego antracytowy garnitur w paski (Nino Danieli marka Corneliani Group) oraz jedwabny, granatowy krawat w groszki (Tiempo Libero).

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne paseczki, koszula w delikatne paseczki, ale efekt optyczny tak jak materiał jednolity, do tego  krawat w groszki. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Różowa koszula

Jak to robi Ralph Lauren

i interpretacja oparta o ofertę sklepu z koszulami męskimi menswear.pl:

Różowa koszula z białym kołnierzem

Koszula różowa w delikatne białe paseczki Iannalfo & Sgariglia ze sklepu internetowego menswear.pl

Krawat granatowy w groszki Tiempo Libero

Antracytowy garnitur Nino Danieli by Corneliani


Comments are closed.