Ciemnozielony garnitur, niebieska koszula w białe paseczki i jedwabny granatowy krawat w kropeczki

Jedna z moich ulubionych kompozycji czyli “paseczki i kropeczki”. Wg zasady zestawiania różnych wzorów w tym przypadku powinny one w porównywalnym rozmiarze. Mimo iż sama nazwa “paseczki i kropeczki” wskazuje na odrobionę frywolności oraz nieznośniej lekkości bytu (-: kompozycja nie wygląda wcale awangardowo…

Ciemnozielony garnitur (Iannalfo & Sgariglia z zimowej kolekcji 2009/2010), niebieska koszula z bawełny (popelina) w drobne białe paski  Iannalfo & Sgariglia oraz granatowy krawat jedwabny Tiempo Liebero.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur gładki, koszula niebieska w białe paseczki i krawat w delikatne kropki. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Powtarzam może do znudzenia skład materiałów, ale jak widzę napisy “koszula bawełniana” a po dokładniejszym obejrzeniu metki widać, że bawełny jest tam tyle samo co poliestru to mam wrażenie, że robi się klienta w przysłowiowe “bambuko”. Koszula bawełniana to koszula 100% bawełna! I nie ma czegoś takiego jak “sztuczny jedwab”  (no chyba że produkują go nanojedwabniki na nanomorwach (-:  ale wtedy nazywałby się nanojedwab ((((-:

To są skamienałe mamuty językowe rodem z PRL-u, coś w stylu wyrobu czekoladopodobnego.  Koszula z materiału bawełnopodobnego, wyrób krawatopodobny….

Koszula w paski z bawełny popelinowej ze sklepu menswear.pl

Koszula w paski z bawełny popelinowej ze sklepu menswear.pl

Koszula niebieska w paski Iannalfo & Sgariglia plus krawat w kropeczki

Koszula niebieska w paski Iannalfo & Sgariglia plus krawat w kropeczki

Ciemnozielony garnitur Iannalfo & Sgariglia

Koszula bawełna two-ply niebieska w paseczki ze sklepu www.menswear.pl

Krawat jedwabny granatowy w kropeczki Tiempo Libero


Comments are closed.