Garnitur w paseczki ciemny grafit, błękitna koszula i jedwabny krawat ciemnogranatowy we wzorki (paisley)

Nie mogłem się oprzeć pokusie wyprzedaży u Iannalfo & Sgariglia i pierwszy z nowozakupionych garniturów testuję dzisiaj…

Moja branża co prawda tego nie wymaga (IT) ale dzisiejsza kompozycja sprawdziłaby się nawet dla konserwatywnych adwokatów lub bankierów (-:. Ciemnoszary garnitur w delikatne niebieskie paseczki (Iannalfo & Sgariglia), błękitna koszula z mankietami na spinki (jedna z najładniejszych koszul jakie obecnie mamy w ofercie w sklepie, bardzo ładny delikatny błękit, krój taliowany slim-fit – Iannalfo & Sgariglia) oraz krawat we wzorki (paisley – pomimo że krawat jest włoski to bazuje na wynalazkach brytyjskich  (-: – Iannalfo & Sgariglia).

Faktura materiału i zestawienie wzorów: nigdy tego nie piszę ale podkreślmy że garnitur (drobne paseczki) jest ze 100% wełny 120’s, koszula gładka 100% bawełna doppio ritorto czyli two-ply oraz krawat we wzorki paisley, 100% jedwab tkany w Como we Włoszech.

Sztuczniznom poliestrowym stanowczo mówię NIE! Wszyscy Panowie, którzy cały tydzien spędzają w garniturze pod krawatem wiedzą dobrze, że koszula i garnitur ze sztuczymi domieszkami funkcjonują czasem jak … termos czyli nie oddychają.

Zestawienie wzorów: zgodnie z zasadą przy zestawianiu dwóch różnych wzorków (tutaj paski i wzór paisley ) powinny one być podobnego rozmiaru.


blekitna_koszula_kwarat_wzorki

Garnitur ciemny grafit w paseczki Iannalfo & Sgariglia

Koszula błękitna z mankietami na spinki, taliowana ze sklepu www.menswear.pl

Jedwabny krawat ciemnogranatowy we wzorek paisley ze sklepu www.menswear.pl


3 Responses to “Jak dobrać krawat do koszuli i garnituru – odcinek 12: ciemnoszary garnitur w paski, koszula błękitna i jedwabny krawat we wzór paisley”

 1. Maciej Says:

  Zgadzam się.
  Wiem co znaczy nosić sztuczne koszule. Niestety w Polsce mamy wiele takiego badziewia i nawet gdy na metce napisano, że jest w 100% naturalna to po dotknięciu tudzież założeniu od razu zmieniamy zdanie.

 2. admin Says:

  Pracujemy nad zmianą podejścia typu poliester ułatwia prasowanie koszuli (-: Pozdrawiamy.

 3. Ula Says:

  Jedno z najlepszych zdjęć:) krawat bombowy:D