Pomysł na sklep internetowy oferujący włoskie koszule w stylu formalnym i bardziej wyluzowanym powstał gdy zacząłem pracować w Szwajcarii kilka lat temu. Szwajcarzy są jednym z głównych importerów włoskiej mody dla Panów, o czym mogłem się naocznie przekonać gdy wybrałem się na Pitti Uomo do Florencji w roku 2008, największego eventu w Europie dotyczącego mody męskiej.

Do momentu mojego wyjazdu z Polski, byłem “szczęśliwym” klientem rodzimej produkcji z tradycjami sięgającymi PRL-u lub pseudo włosko-francuskich polskich firm oferujących najwyższą, polską jakość :-) w wysokich cenach. O przyzwoitym produkcie, z dobrych tkanin, ciekawym kroju i kolorze i do tego  w rozsądnej cenie można było pomarzyć.  Jakież było moje zdumienie gdy zorientowałem się, że w Szwajcarii (która do tanich krajów bądź co bądź nie należy) mogę ubrać się dużo lepiej jeśli chodzi o jakość i różnorodność ubrań oraz uwaga …. porównywalnie drogo lub dużo taniej!

W Lozannie odkrywałem krok po kroku różne ciekawe miejsca i pewnego pięknego sobotniego popołudnia na Rue de Bourg, w centrum Lozanny natknąłem się na ciekawy, w zasadzie nie klasyczny sklep, ale jak to sam Walter Iannalfo nazywa “showroom”.  Więcej o Iannalfo & Sgariglia tutaj. A dla mnie był to właśnie moment, (jak u Dobromira, tego z kreskówek dla dzieci), że już wiedziałem co chcę oferować w moim sklepie – włoskie koszule, krawaty i akcesoria dla wszystkich tych, którzy do pracy ganiają w garniturze pod krawatem, którzy nie mają ochoty połowy zarobionej kasy wydawać na ubrania ale chcą wyglądać z klasą i oryginalnie.

Z biznesplanem w garści i poprzez rekomendacje od kolegi z pracy udało mi się poznać Waltera Iannalfo. Walter jak każdy rasowy Włoch nie wierzył w zakupy odzieży przez internet,  “bo przecież tkaninę trzeba dotknąć, przymierzyć, obejrzeć się w lustrze z każdej strony”. We Włoszech to faceci więcej czasu poświęcają na odwiedzanie butików i zakupy ubrań niż ich żony i dziewczyny, więc Walter nie mógł zrozumieć, że ktoś może dobrowolnie z takiej przyjemności zrezygnować.  Na szczęście byłem “uzbrojony” w całą masę danych statystycznych pokazujących  w jakim tempie rośnie sprzedaż internetowa odzieży i jakie są trendy. Chwilę trwało ale  zdołałem do mojego pomysłu przekonać Waltera. Stwierdził, że co mu szkodzi poeksperymentować na mnie. (-: W końcu Polska duży rynek i jeszcze weszliśmy do Unii Europejskiej, więc bezpieczniej.

I tak właśnie narodził się sklep internetowy menswear.pl oferujący eleganckie koszule i krawaty i akcesoria prosto z Włoch stworzone z markowych włoskich materiałów z myślą o nowoczesnym mężczyźnie ceniącym styl, komfort naturalnych tkanin i modny włoski styl.

Wkrótce o mojej pierwszej wyprawie do Neapolu…


Comments are closed.