Archive for Czerwiec, 2010

Szary garnitur, biała koszula i jedwabny szary krawat

Ostatnimi czasy Bruce Willis był po prostu wszędzie (-: więc postanowiłem podglądnąć jakie mundurki wymyślili dla Bruce’a jego styliści. Raczej nie ubieram się w stylu “ton w ton” lub krawat odcień ciemniejszy od koszuli (jakoś większość moich niemieckich kolegów w pracy tak właśnie dobiera krawaty i koszule), ale postanowiłem sprawdzić jak styl hollywoodzki wygląda w realu (-:

Dobrałem więc piękny stalowo-szary jedwabny krawat Iannalfo & Sgariglia, białą koszulę z mankietami na spinki Iannalfo & Sgariglia i srebrzystoszary garnitur Iannalfo & Sgariglia (wełna z domieszką jedwabiu czyli tkanina na gorące lato).

Tak wyglądał w Polsce Bruce Willis:


Tak wyglądał Bruce Willis

a tak skomponowałem sobie dzisiejszy ubiór:

menswear.pl - szary jedwabny krawat i biała koszula

Jedwabny szary krawat Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Biała koszula (tkanina 100% bawełna, splot skośny doppio ritorto) Iannalfo & Sgariglia

Szary garnitur Iannalfo & Sgariglia

Antracytowy garnitur w paski, różowa koszula w drobniutkie białe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami i jedwabny granatowy krawat w groszki

Ciąg dalszy stylizacji à la Ralph Lauren:

Postanowiłem przetestować koszulę z najnowszej kolekcji ze sklepu menswear.pl: różowa w delikatne białe paseczki z białym, mocno ściętym włoskim kołnierzem i białymi mankietami na spinki. Namęczyłem się trochę przy jej prasowaniu, ale taka jest uroda włoskich tkanin.

Rozmawiałem kiedyś z Walterem Iannalfo o koszulach szytych z tkanin typu easy iron i odpowiedział mi, że Włosi przedkładają estetykę nad praktyczność życia i nie stosują żadnych chemicznych apretur na materiały koszulowe jak to robią np. Niemcy. Tkanina traci przez całą ta chemię swą jedwabistość i przewiewność.

Jako że nie jestem fanem granatowych lub niebieskich garniturów, dopasowałem do tego antracytowy garnitur w paski (Nino Danieli marka Corneliani Group) oraz jedwabny, granatowy krawat w groszki (Tiempo Libero).

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne paseczki, koszula w delikatne paseczki, ale efekt optyczny tak jak materiał jednolity, do tego  krawat w groszki. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Różowa koszula

Jak to robi Ralph Lauren

i interpretacja oparta o ofertę sklepu z koszulami męskimi menswear.pl:

Różowa koszula z białym kołnierzem

Koszula różowa w delikatne białe paseczki Iannalfo & Sgariglia ze sklepu internetowego menswear.pl

Krawat granatowy w groszki Tiempo Libero

Antracytowy garnitur Nino Danieli by Corneliani

Ciemnografitowy garnitur w paseczki, koszula w granatowe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami i jedwabny granatowy krawat we wzorek (paisley)

Jak przystało na wielbiciela i nazwijmy to – orędownika włoskiej mody męskiej prenumeruję sobie L’Uomo Vogue z nadzieję na włoskie inspiracje i stylizacje z samego źródła (-: L’Uomo Vogue musi też zarabiać, więc zamieszcza reklamy wiodących marek np. amerykańskiej mody męskiej jak Ralph Lauren, którego  obecna kampania reklamowa zainspirowała mnie do własnych eksperymentów (-:

Letnia pogoda nie dopisuje, więc wybrałem ciemnografitowy garnitur w delikatne niebieskie paski, koszula Iannalfo & Sgariglia z nowości sklepych w menswear.pl: w granatowe paski z kontrastującym białym kołnierzem oraz ciemnogranatowy, jedwabny krawat we wzorek paisley.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne paseczki, koszula w biało-granatowe paseczki i krawat we wzorek. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Jak to robi Ralph Lauren czyli Lato 2010

Jak to robi Ralph Lauren czyli Lato 2010...

i moja skromna interpretacja…

Nowości ze sklepu menswear.pl

W sklepie internetowym www.menswear. pl z włoskimi koszulami męskimi znajdziesz:

Koszula w biało-granatowe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami na spinki Iannalfo & Sgariglia

Granatowy krawat jedwabny we wzorek (paisley)

Grafitowy garnitur Iannalfo & Sgariglia