Archive for Kwiecień, 2010

23.04.2010

Wyprzedaż w menswear.pl!

Zamówienia koszul u Iannalfo & Sgariglia mają swój cykliczny rytm, idą gładko i sprawnie gdyż Camiceria w Neapolu gdzie te koszule powstają jest nadzwyczaj dobrze zorganizowana (to dla tych którzy nadal myślą, że Włochy to kraj chaosu:  trochę tak, ale na 100% nie w biznesie (-:

Na obecnym etapie rozwoju sklepu mam dostęp do zamówień koszul z tz. kolekcji stałej czyli z tkanin najbardziej klasycznych. Tkaniny sezonowe to trochę inna bajka gdyż cały cykl zamówienia to prawie rok, a tkaniny te są niepowtarzalne i głownie odpowiadają takim czy innym trendom w modzie.  Cały czas główkowałem w jaki sposób mógłbym również mieć w miarę szybki dostęp do tych koszul. I nadarzyła się okazja czyli wyprzedaż w showroom’ie u Waltera Iannalfo w Lozannie. Cena jaką udało mi się wynegocjować jest bardzo atrakcyjna a koszule od bardziej klasycznych do czasem niezle odjazdowych cieszą się dużym powodzeniem!

Ponieważ eksportowaliśmy wszystko ze Szwajcarii to, mimo że nie ma cła na te koszule jako że jest to produkt “wewnątrzwspólnotowy”, to musiałem przebić się przez cały cykl biurokracji celnej. Kilkaset złotych de facto wydane tylko na obsługę celną, po to aby stwierdziła ona, że cła… nie ma (-: No ale nowe, cenne doświadczenie dla mnie oraz super koszule już w Polsce dla klientów sklepu menswear.pl