Archive for Luty, 2010

Ciemnozielony garnitur, niebieska koszula w białe paseczki i jedwabny granatowy krawat w kropeczki

Jedna z moich ulubionych kompozycji czyli “paseczki i kropeczki”. Wg zasady zestawiania różnych wzorów w tym przypadku powinny one w porównywalnym rozmiarze. Mimo iż sama nazwa “paseczki i kropeczki” wskazuje na odrobionę frywolności oraz nieznośniej lekkości bytu (-: kompozycja nie wygląda wcale awangardowo…

Ciemnozielony garnitur (Iannalfo & Sgariglia z zimowej kolekcji 2009/2010), niebieska koszula z bawełny (popelina) w drobne białe paski  Iannalfo & Sgariglia oraz granatowy krawat jedwabny Tiempo Liebero.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur gładki, koszula niebieska w białe paseczki i krawat w delikatne kropki. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Powtarzam może do znudzenia skład materiałów, ale jak widzę napisy “koszula bawełniana” a po dokładniejszym obejrzeniu metki widać, że bawełny jest tam tyle samo co poliestru to mam wrażenie, że robi się klienta w przysłowiowe “bambuko”. Koszula bawełniana to koszula 100% bawełna! I nie ma czegoś takiego jak “sztuczny jedwab”  (no chyba że produkują go nanojedwabniki na nanomorwach (-:  ale wtedy nazywałby się nanojedwab ((((-:

To są skamienałe mamuty językowe rodem z PRL-u, coś w stylu wyrobu czekoladopodobnego.  Koszula z materiału bawełnopodobnego, wyrób krawatopodobny….

Koszula w paski z bawełny popelinowej ze sklepu menswear.pl

Koszula w paski z bawełny popelinowej ze sklepu menswear.pl

Koszula niebieska w paski Iannalfo & Sgariglia plus krawat w kropeczki

Koszula niebieska w paski Iannalfo & Sgariglia plus krawat w kropeczki

Ciemnozielony garnitur Iannalfo & Sgariglia

Koszula bawełna two-ply niebieska w paseczki ze sklepu www.menswear.pl

Krawat jedwabny granatowy w kropeczki Tiempo Libero

Grafitowy garnitur w delikatne prążki, biała koszula i jedwabny krawat w kolorze śliwkowym

Nadal pozostajemy w zaklętym kręgu białej koszuli z ciemnografitowym garniturem do którego dodałem wczoraj krawat koloru jasnego fioletu wpadającego w brązowy ton (krawat ten jest jednym z naszych bestsellerów w sklepie menswear.pl). Zestaw każdego szanującego się skauta, który nie chce wyglądać zbyt awangardowo, ale zawsze na jakiś mały “twist” w wyglądzie lubi sobie pozwolić (-:

Grafitowy garnitur w delikatne prążki (Iannalfo & Sgariglia z zimowej kolekcji 2009/2010), biała koszula z bawełny (biały oxford)  Iannalfo & Sgariglia oraz śliwkowo-wiśniowy krawat jedwabny Iannalfo & Sgariglia.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne prążki, koszula biała i krawat w delikatne paski. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Krawat jedwabny delikatny fiolet oraz biała koszula ze sklepu menswear.pl

Krawat jedwabny delikatny fiolet oraz biała koszula ze sklepu menswear.pl

Krawat Iannalfo & Sgariglia

Krawat Iannalfo & Sgariglia

Garnitur grafitowy Iannalfo & Sgariglia

Krawat fioletowo-śliwkowy Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Biała koszula Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Grafitowy garnitur w delikatne prążki, biała koszula w jodełkę i czerwony jedwabny krawat

Pokusiłem się ostatnio o małą zmianę stylu, a wszystko za sprawą krótkiego pobytu w Madrycie. Hiszpania tonie gospodarczo, więc jest to obecnie wymarzony kraj na robienie zakupów. Na każdym kroku widać masę wyprzedaży i sprzedawcy są również dużo bardziej skłonni do negocjowania dodatkowych rabatów… Ponieważ lubię raczej nieznane marki, zwróciłem uwagę na ciekawy sklepik w Hiltonie koło lotniska: Tiempo Libero (godziny otwarcia sklepiku były też jakoś dziwnie hiszpańskie, jak wychodziłem rano z hotelu to sklep był zamknięty a jak wracałem to chyba (jeszcze) nie otwarty ((-: Na zdjęciu dzisiejszym krawat, który tam kupiłem, a który mi się bardzo podobał, do momentu gdy go nie założyłem razem z koszulą o wąskim kołnierzyku. (Zestaw ogólnie jest bardzo klasyczny i bardzo mi się podoba), ale… zupełnie nie pasuje do mojej typowo słowiańskiej okrągłej twarzyczki )-:  Panom o okrągłej twarzy lub ogólnie dużej głowie wąskich krawatów i kołnierzyków nie polecamy….

Grafitowy garnitur w delikatne prążki (Iannalfo & Sgariglia z zimowej kolekcji 2009/2010), biała koszula z bawełny o splocie jodełkowy Iannalfo & Sgariglia oraz czerwony krawat jedwabny Tiempo Libero.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne prążki, koszula biała z widoczną jodełką i krawat czerwony z dyskretnym wzorkiem. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Grafitowy garnitur i czerwony krawat do białej koszuli

Grafitowy garnitur i czerwony krawat do białej koszuli

Grafitowy garnitur Iannalfo & Sgariglia

Biała koszula Iannalfo & Sgariglia

Czerwony krawat Tiempo Libero

Ciemnozielony garnitur, koszula w niebiesko-biały delikatny wzór i różowy krawat jedwabny w ciemne paski

Zima nadal trzyma, więc powracamy do pasteli i zimowych nastrojów.  Bohaterem a raczej bohaterką dzisiejszego wpisu będzie … koszula Bianco e Celeste z zimowej kolekcji Iannalfo & Sgariglia. W całej mojej prywatnej kolekcji koszulowej jak i również w obecnej kolekcji w sklepie menswear.pl mamy tylko jedną taką koszulę z tak wyjątkowej tkaniny o delikatnym zygzakowym wzorku błękitno-białym. Materiał jest bardzo jedwabisty i lejący i bardzo delikatny w dotyku,  wymaga jednak  dość dokładnego prasowania.  Ze względu na fakturę materiału raczej pasuje ona do jednolitych garniturów, jeśli chcemy uniknąć efektu mocnego oczopląsu…

Ciemnozielony garnitur (Iannalfo & Sgariglia z zimowej kolekcji 2009/2010), koszula w delikatny biało-niebieski wzorek paski Iannalfo & Sgariglia oraz różowy krawat jedwabny Iannalfo & Sgariglia ze starszej kolekcji.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur gładki, koszula w delikatny biało-niebieski wzorek i krawat różowy w ciemne paski. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Niebiesko-biała koszula Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Niebiesko-biała koszula Iannalfo & Sgariglia ze sklepu menswear.pl

Ciemnozielony garnitur (Iannalfo & Sgariglia)

Koszula 100% bawełna two-ply w biało-błękitny delikatny wzorek ze sklepu www.menswear.pl (Iannalfo & Sgariglia)

Różowy jedwabny krawat w pasy (Iannalfo & Sgariglia)