Archive for the 'Nowosci' Category

Mon Art Internazionale

W poszukiwaniu ciekawych spinek do mankietów odwiedziłem z rok temu na Pitti Uomo firmę Mon Art. Obejrzałem sobie ich spinki, wybór mają bardzo ciekawy, różne opcje po spinki wykonane ze złota i kamieni szlachetnych włącznie. Wziąłem katalogi, wizytówki, namiary, sprawdziłem warunki zamówienia, wszyscy mili, otwarci na współpracę i bezproblemowi (jak to na takich imprezach bywa).

Ale gdy powróciłem z zamiarem złożenia zamówienia do Mon Artu i natknąłem się na panią ds. sprzedaży z którą nie mogłem się porozumieć (głównie chodziło mi o zapewnienie, że otrzymam od nich również zdjęcia spinek) i sprawa utknęła w martwym punkcie. W tym roku z nową determinacją podjąłem drugą próbę i …. oczywiście wylądowałem u tej samej pani (-:

Postanowiłem się nie dać i poprosiłem znajomego we Włoszech żeby do nich zadzwonił z Włoch (bo mnie centrala jako “zagraniczniaka” ciągle kierowała do tej samej osoby) i tym razem dzięki Filippo zamówienie jest już w toku.

W odróżnieniu od innych włoskich firm z którymi współpracujemy, firma Mon Art jest dużą firmą, eksportującą na cały świat. Także do Polski zawitały już jej wyroby, ponieważ sprowadza od nich spinki nasza rodzima firma Da Vinci. Jesteśmy więc drudzy (-: ale pierwsi w necie.

Zdradzę tylko, że starałem się zamówić spinki raczej “fancy” np. ze elementami szkła murano (weneckiego). Spinki dostępne w sprzedaży będą dopiero w grudniu, ale już za tydzien uchylimy rąbka tajemnicy i w sklepie menswear.pl przedstawimy zamówione modele spinek.

Zapraszam już za tydzień!

Tomek

Ciemnografitowy garnitur w paseczki, koszula w granatowe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami i jedwabny granatowy krawat we wzorek (paisley)

Jak przystało na wielbiciela i nazwijmy to – orędownika włoskiej mody męskiej prenumeruję sobie L’Uomo Vogue z nadzieję na włoskie inspiracje i stylizacje z samego źródła (-: L’Uomo Vogue musi też zarabiać, więc zamieszcza reklamy wiodących marek np. amerykańskiej mody męskiej jak Ralph Lauren, którego  obecna kampania reklamowa zainspirowała mnie do własnych eksperymentów (-:

Letnia pogoda nie dopisuje, więc wybrałem ciemnografitowy garnitur w delikatne niebieskie paski, koszula Iannalfo & Sgariglia z nowości sklepych w menswear.pl: w granatowe paski z kontrastującym białym kołnierzem oraz ciemnogranatowy, jedwabny krawat we wzorek paisley.

Faktura materiałów i zestawienie wzorów: garnitur w delikatne paseczki, koszula w biało-granatowe paseczki i krawat we wzorek. 100% wełna, 100% bawełna doppio ritorto i 100% jedwab naturalny.

Jak to robi Ralph Lauren czyli Lato 2010

Jak to robi Ralph Lauren czyli Lato 2010...

i moja skromna interpretacja…

Nowości ze sklepu menswear.pl

W sklepie internetowym www.menswear. pl z włoskimi koszulami męskimi znajdziesz:

Koszula w biało-granatowe paseczki z kontrastującym białym kołnierzykiem i mankietami na spinki Iannalfo & Sgariglia

Granatowy krawat jedwabny we wzorek (paisley)

Grafitowy garnitur Iannalfo & Sgariglia

02.05.2010

Majowe nowości w menswear.pl

Zainspirowani przez naszych klientów, którzy dość często się o takie koszule dopytywali, postanowiliśmy wprowadzić klasykę biznesową czyli koszule z białym kołnierzem i mankietami i kontrastującym kolorystycznie materiałem.

Pierwsze zdjęcia od fotografa już u nas wylądowały. Przed nami jeszcze trochę pracy i “dopieszczania” zdjęć (zwłaszcza, że strasznie męczymy fotografa aby kolory były jak najbardziej zbliżone do kolorów rzeczywistych) oraz wprowadzania nowości do systemu sklepowego.

Na blogu już zwiastun nowej kolekcji:

menswear.pl Nowa kolekcja

Koszula Rigato bianco e celeste

Koszula Bianco operato

Koszule będą dostępne w sklepie za tydzień. Zapraszamy!

23.04.2010

Wyprzedaż w menswear.pl!

Zamówienia koszul u Iannalfo & Sgariglia mają swój cykliczny rytm, idą gładko i sprawnie gdyż Camiceria w Neapolu gdzie te koszule powstają jest nadzwyczaj dobrze zorganizowana (to dla tych którzy nadal myślą, że Włochy to kraj chaosu:  trochę tak, ale na 100% nie w biznesie (-:

Na obecnym etapie rozwoju sklepu mam dostęp do zamówień koszul z tz. kolekcji stałej czyli z tkanin najbardziej klasycznych. Tkaniny sezonowe to trochę inna bajka gdyż cały cykl zamówienia to prawie rok, a tkaniny te są niepowtarzalne i głownie odpowiadają takim czy innym trendom w modzie.  Cały czas główkowałem w jaki sposób mógłbym również mieć w miarę szybki dostęp do tych koszul. I nadarzyła się okazja czyli wyprzedaż w showroom’ie u Waltera Iannalfo w Lozannie. Cena jaką udało mi się wynegocjować jest bardzo atrakcyjna a koszule od bardziej klasycznych do czasem niezle odjazdowych cieszą się dużym powodzeniem!

Ponieważ eksportowaliśmy wszystko ze Szwajcarii to, mimo że nie ma cła na te koszule jako że jest to produkt “wewnątrzwspólnotowy”, to musiałem przebić się przez cały cykl biurokracji celnej. Kilkaset złotych de facto wydane tylko na obsługę celną, po to aby stwierdziła ona, że cła… nie ma (-: No ale nowe, cenne doświadczenie dla mnie oraz super koszule już w Polsce dla klientów sklepu menswear.pl

Jedną ze stron internetowych, które często odwiedzam jest strona Ask Andy about cloths:

http://www.askandyaboutclothes.com/

Nawigowanie po tej stronie jest pewnym wyzwaniem (-: ale ilość ciekawych artykułów wynagrodzi trud dotarcia do nich… Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że Andy jest Amerykaninem i pisze dla rynku amerykańskiego oraz że raczej prezentuje look bardzo konserwatywny…