Archive for the 'Krawaty jedwabne' Category

Krawaty jedwabne

Przechowywanie i pielęgnacja jedwabnych krawatów – część I
„Jestem zbyt biedny aby kupować rzeczy tanie” – jeśli według tego motto zainwestowałeś we włoski krawat Iannalfo & Sgariglia z naturalnego jedwabiu z Como, warto dowiedzieć się jak uczynić go długowiecznym. Jedwabne krawaty są  najbardziej newralgiczną częścią Twojej garderoby i z tego powodu wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli będziesz o nie odpowiednio dbał, mogą być noszone przez lata, zwłaszcza jeśli przy zakupie zwracasz uwagę na najwyższą jakość krawatu i preferujesz klasykę biznesową.

Poniżej kilka uwag ogólnych na temat używania, przechowywania i pięlęgnacji krawatów jedwabnych.

Kilka uwag na sam początek
Wybraź sobie że kilka razy w tygodniu wiążesz węzły na spodniach od garnituru. Nawet poprzez prasowanie nie bedziesz w stanie usunąć zniszczeń i pozostałości po zagnieceniach na tkaninie. Jednakże krawat jedwabny wytrzymuje nieustanne wiązanie bez większych problemów – czasem nawet przez lata. Minimalna pielęgnacja Twoich krawatów może przedłużyć znacząco ich użytkowanie.

Podstawowa zasada:
Zawsze rozwiąż krawat po użytkowaniu – w przeciwnym razie powstałe w ten sposób trwałe zagniecenia w miejscu węzła są nie do usunięcia.

Używaj twoich krawatów rotacyjnie, i pozwól im „odpocząć” 2 do 3 dni przed ponownym założeniem. W tym czasie zagniecenie powstałe po węźle powinno rozprostować się samoczynnie. Ze szczególną ostrożnością należy podejść do kwestii odwiązywania krawata.

Odwiązywanie krawata – Wersja dla ambitnych
Obojętnie jak kusząca jest perspektywa szybkiego odwiązania krawata, poprzez zwykłe wyciągnięcie wąskiego końca krawata poprzez węzeł, pamiętaj że w ten sposób zdecydowanie skracasz życie Twojego krawata. Zawsze rozwiązuj krawat poprzez przejście wszystkich kroków zawiązania krawata od tyłu – w ten sposób odkręcisz również napięcie na materiale i wkładzie krawata i wspomożesz wyprostowanie odkształceń. Nigdy nie ściągaj krawata przez głowę lub rozwiązuj poprzez wysunięcie wąskiej cześci krawata.